Pohyb - Pilates - AOP

Pohyb je fascinujúci. Uvoľňuje. Oslobodzuje. Posiľňuje. Uzdravuje. Napĺňa. Môže byť krásny, dojemný, vzrušujúci.. Môže vyliečiť dušu aj telo, môže priniesť obrovskú radosť, energiu, úľavu... Naše životy, naša minulosť i prítomnosť, naša radosť a vášeň - náš príbeh je o pohybe.

Začiatky...

Na začiatku bola úplne obyčajná nespokojnosť so životom za kancelárskym stolom. Moje telo aj srdce ma neustále nabádali k zmene. Snívala som o práci, v ktorej budem šťastná. Ako vyštudovaná právnička, ale celou dušou a srdcom tanečníčka, som objavila Pilates. A rýchlo zistila, koľko nerovnováhy bolo v mojich pohyboch a svaloch. Pochopila som, prečo progres napriek trénovaniu neprichádzal. Po polroku individuálnych hodín Pilatesu sa môj tanečný výkon výrazne zlepšil, prišli výsledky na súťažiach aj krajšia postava. Cítila som sa, akoby mi niekto vymenil telo a tajne doňho namontoval zdroj novej energie a sily!:)

V roku 2008 som dostala ponuku pracovať v Pilates štúdiu, kam som chodila na individuálne lekcie. Rozhodnutie odísť z banky padlo do dvoch týždňov. Krátko na to som po takmer 11 rokoch zmenila tanečného partnera (vtedy som ani len netušila, že Peter je môj budúci manžel:)) Dlhoročný sen o harmónii a rešpekte na ceste za spoločným cieľom sa mi začal napĺňať. Viac som sa usmievala a tešila sa na každý jeden deň. Práca pre mňa mala obrovský zmysel a spätná väzba od klientov a ich nadšenie zo zmien, ktoré na sebe pozorovali, ma posúvali ďalej.

V roku 2012 sme s ťažkým srdcom skončili s aktívnym súťažením a v ďalších rokoch pôsobili ako tréneri tanečného športu s majstrovskými výsledkami našich zverencov.

S Petrovou podporou a pomocou som sa v tom istom roku vydala vlastnou cestou v mojom pilatesovom sne. V malom domčeku v Mlynskej doline som otvorila Pilates štúdio.

BASI Pilates®

V tom čase som objavila skutočnú moc Pilatesu. Ten napĺňal väčšinu mojich dní - učenie, cvičenie, štúdium. BASI Pilates® a získanie certifikátu na kompletný program MAT a APPARATUS boli skúsenosťou, ktorá moje učenie posunula do úplne iných dimenzií a naštartovala neutíchajúce nadšenie pre Pilates.

Art of Pilates Studio Bratislava

Peter bol od prvej chvíle pri všetkých dôležitých rozhodnutiach so mnou a hneď od začiatku tiež prepadol Pilatesu a jeho účinkom. Štúdio sa vďaka našej vášni pre pohyb a Pilates formovalo spoločnými víziami a reálnymi krokmi do terajšej (určite nie konečnej:)) podoby. Tehotenstvo, pôrod a malá Zoja, ktorá má v štúdiu na novej adrese spolu s nami druhý domov, boli napriek mojím obavám úspešným otvorením dverí do novej etapy AOP.

Som hrdá a šťastná, že môžem hovoriť, že je to NAŠE štúdio a zdieľať radosti aj starosti každodenného pilatesovského života s milovanou osobou. Naša inštruktorka Anička, ktorá prišla do tímu v roku 2014, je neoddeliteľnou súčasťou "rodinnej" atmosféry, ktorá vládne v štúdiu, a na ktorú sme hrdí. Všetci máme spoločný silný základ v BASI Pilates vzdelaní, a predsa každý svojou individualitou dostáva klientov do iných sfér mimo komfortnej zóny pohybu - teda tam, kde sa deje žiaduca zmena.